KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14211027
*
nr 1421 1027
Stellan Mörner
(1896-1979), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -47. Olja på duk, 27x35, yttermått inklusive ram: 46x54 cm
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Följerätt
Utrop:
10.000 kr
Såld:
7.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 september 2021
kl 19:32:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/9 17:24:40
1
Vinnande bud
- Klassiska
27 sep
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
Stellan Mörner
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Läs mer om Stellan Mörner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stellan mörner svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50
*
Stellan Mörner
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Läs mer om Klassiska
Läs mer om Stellan Mörner
nr 1421 1027
Stellan Mörner
(1896-1979), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -47. Olja på duk, 27x35, yttermått inklusive ram: 46x54 cm
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 10.000 kr |
Såld: | 7.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/9 17:24:40 | 1 | Vinnande bud |
- Klassiska
27 sep
Klassiska
PÃ¥ vÃ¥r klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byrÃ¥ar och bokskÃ¥p, svenskt och utländskt äldre och modernt mÃ¥leri, silver, 1900-talsdesign av A ...Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
Stellan Mörner
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk mÃ¥lare och scenograf.Läs mer om Stellan Mörner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stellan mörner svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50